niedziela, 28 października 2018

Prześcieradło do kosza Mojżesza/pokrowiec na materac do gondoli DIY


Nie wiem czy ciąży nade mną jakaś klątwa czy co, ale ilekroć chcę sobie ułatwić życie i coś po prostu kupić - najzwyczajniej na świecie kupić, kupić jak człowiek w sklepie, kupić jak każdego dnia kupują tysiące i miliony konsumentów... tak kupić tego nie mogę. Nie wiem dlaczego nigdy, zaprawdę powiadam Wam NIGDY, nie znajduję na rynku tego czego akurat potrzebuję.
Nie inaczej było z prześcieradłem na materacyk do kosza Mojżesza...

Kosz Mojżesza to coś, co u nas sprawdza się doskonale i co mogę z czystym sercem polecić każdemu rodzicowi. Na noce córka dość szybko przeniosła się do tradycyjnego łóżeczka, za to dni uwielbia spędzać w koszu, uwielbia ucinać w nim sobie drzemki, uwielbia wędrować w nim po domu, uwielbia być w nim bujana, o czym pisałam w TYM wpisie i w ogóle go uwielbia... Kupno kosza, to znaczy kosza w kolorze jaki sobie wymyśliłam, wcale nie było proste, o czym pisałam Wam w TYM poście, do kosza trzeba było dokupić materacyk w odpowiednim rozmiarze, a do materacyka prześcieradło, a nawet kilka. I tu zaczął się problem, bo prześcieradeł w takim rozmiarze nigdzie nie mogłam dostać. Były szersze, dłuższe, prostokątne i bardziej owalne, ale takiego jakie potrzebowałam ja – akurat nie było. Taki pech... A nie, przepraszam – klątwa;)

W tej sytuacji choć bardzo, ale to bardzo, ale to bardzo nie chciało mi się szyć prześcieradła, na uszycie jego byłam właściwie skazana. Nie było to jednak tak męczące jak się spodziewałam więc z rozpędu uszyłam od razu kilka sztuk plus - według tego samego schematu - uszyłam pokrowiec (prześcieradło) na materac do wózka gondoli.

Szyłam na oko, bo tak zwykle szyję, rzadko korzystam z gotowych wykrojów, zwykle kombinuję sama. W tym wypadku wykombinowałam co następuje:

Przygotowałam materacyk, materiał i nożyczki. 


Materiał rozłożyłam, na nim położyłam materacyk i założyłam materiał na materacyk tak jak to widać na zdjęciu. Chodziło o to, by na brzegach materacyka uzyskać odpowiednią ilość materiału do podwinięcia (zapas).Teraz z materiału wycięłam owalny kształt materacyka. Brzegi materiału podwinęłam.Wciągnęłam gumkę.


I tyle. Prześcieradło było gotowe.


Szycie poszło mi na tyle szybko, że z rozpędu zrobiłam jeszcze osłonkę na boki kosza:)


4 komentarze: