sobota, 21 marca 2020

Jesteś szczęściarzemZnajoma zapytała mnie czy planuję na bloga jakiś wpis na temat koronawirusa. Odparłam z pełnym przekonaniem, że nie, nie planuję, zostawiam ten temat specjalistom, ja specjalistką nie jestem. Nie powiem Wam co robić a czego nie robić by się nie zarazić, bo nie wiem. Myślę, że do końca nikt tego nie wie. Ale wiem, że to co się dzieje, to dla każdego z nas okazja do zatrzymania się i refleksji, że w całym tym trudnym i nerwowym czasie wielu z nas może powiedzieć: jestem szczęściarzem. 

I ty też jesteś szczęściarzem jeśli...

- Jeśli obudziłeś się dziś we własnym łóżku, a nie pod respiratorem – jesteś szczęściarzem. Tysiące ludzi każdego dnia walczą o życie na szpitalnych łóżkach.

- Jeśli jesteś zdrowy i Twoi najbliżsi są zdrowi – jesteś szczęściarzem.

- Jeśli możesz dziś uściskać osoby, które kochasz – jesteś szczęściarzem. Są ludzie, których od bliskich dzielą setki i tysiące kilometrów i nie wiedzą czy się jeszcze spotkają.

- Jeśli masz co jeść – jesteś szczęściarzem.

- Jeśli możesz umyć ręce, bo masz ciepłą wodę i mydło – jesteś szczęściarzem. Pomyśl o wszystkich bezdomnych, którzy już na starcie przegrali walkę z wirusem.

- Jeśli nie musisz wychodzić z domu – jesteś szczęściarzem, są ludzie, którzy z różnych względów każdego dnia muszą pracować i narażać się na niebezpieczeństwo między innymi po to, byś Ty mógł zostać w domu.

- Jeśli możesz zadzwonić do rodziny i przyjaciół i powiedzieć im #wszytskobedziedobrze – jesteś szczęściarzem. Są ludzie, którzy nie mają komu udzielić słowa wsparcia i nie mają od kogo słowa wsparcia usłyszeć.

- Jeśli Twoja firma właśnie przechodzi kryzys – jesteś szczęściarzem. Być może los właśnie daje Ci szansę, byś zajął się czymś czym zawsze chciałeś się zająć.

- Jeśli przez kolejne tygodnie zostaniesz w domu z osobą, z którą panowałeś się rozstać – jesteś szczęściarzem. Być może ten czas jest okazją, by zacząć ze sobą BYĆ, ROZMAWIAĆ i przypomnieć sobie dlaczego kiedyś się pokochaliście i zdecydowaliście być razem.

- Jeśli masz w domu dzieci, którymi musisz się zająć na czas zamknięcia palcówek – jesteś szczęściarzem. Masz okazję nadrobić wszystkie te zajęte poranki i popołudnia, masz okazję poznać je jeszcze bardziej i zbudować im piękne wspomnienia. Po latach nie będą liczyły się drogie zabawki i gadżety, na które tak ciężko pracowałeś, ale spędzony z nimi czas. Więzi buduje wspólnie spędzony czas, nie prezenty.

- Jeśli potrafisz każdego dnia położyć się do łóżka i podziękować za dzień, który właśnie minął – jesteś szczęściarzem, bo wciąWCIĄŻ JESTEŚ!

Tyle ode mnie, a Ty… jesteś szczęściarzem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz