wtorek, 2 sierpnia 2016

Drugie życie beczki po oleju

Co można zrobić z beczki po oleju? Można wyrzucić, bo na co komu ten złom. Albo... samodzielnie wykonać całkiem fajny stół w dodatku z funkcją do przechowywania różnych różności. Takie stoły z przydomkiem "dizajnerski" chodzą po kilka ładnych stów. A Was będzie kosztował kawałek drewna, dwie listewki i puszkę farby plus oczywiście to co bezcenne czyli trochę Waszego czasu i pracy włożonych w wykonanie całości. Nie namęczycie się jednak zbytnio:) Zresztą dla "dizajnerskiego" stołu warto;).Dotąd prezentowałam na blogu wyłącznie swoje zdjęcia i projekty. Tym razem projekt nie jest mój, moja jest dokumentacja zdjęciowa:) Obfotografowałam stolik byście mogli zobaczyć co trzeba zrobić z beczką gdy podarujecie jej drugie życie w postaci stolika:)
Po pierwsze beczkę trzeba porządnie umyć i oczyścić z oleju (tu dokumentacji fotograficznej nie posiadam:)) Następnie beczkę należy zmatowić przed malowaniem - czyli najlepiej potraktować papierem ściernym i odtłuścić. Tak przygotowaną beczkę można pomalować na wybrany kolor.


I teraz część zasadnicza czyli zrobienie blatu. Blat powinien mieć nieco większą średnicę niż średnica beczki, a z jednej jego strony należy krzyżowo umocować dwie listewki.
Długość listewek jest nieco krótsza niż średnica blatu. To sprawia, że blat stabilnie opiera się o ramy puszki, a równocześnie dość łatwo się zdejmuje, dzięki temu wnętrze puszki możemy wykorzystać jako miejsce do przechowywania.

A jeśli nie potrzebujecie stołu, a beczka po oleju jest i czeka na recykling zawsze możecie w nią ubrać takie oto drzewko :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz