środa, 17 sierpnia 2016

Nie tylko na zaprawy czyli DIY ze słoika.

Zaczął się sezon na zaprawy. Część z Was pewnie zaczęła już przetwórstwo i zatrzymuje w słoikach plony lata. Dzisiejszy wpis na blogu trochę w tych klimatach. Nie, nie będę zdradzała przepisu na najlepsze na świecie ogórki kiszone, bo to tajemna, rodzinna receptura ;) Dziś zdradzę Wam do czego przyda się słoik, oprócz zapraw rzecz jasna:)Zdjęcie zdradziło już wszystko - ze słoika można zrobić doniczkę, na przykład jak u mnie - na zioła. 

Wykonanie jest proste i szybkie. Potrzebne są tylko:
- słoik
- wiertło do szkła  
 
Słoik odwracacie do góry dnem i wiercicie dziurę, ale jak wiercicie... uwaga(!) będzie instrukcja. Zanim zaczniecie wiercić ubieracie rękawiczki - nie chcecie chyba żeby szklany pył wszedł Wam w paluszki, nakładacie też okulary ochronne - nie chcecie chyba żeby szklany pył wpadł Wam do oczu, chyba że chcecie albo jesteście stuprocentowo przekonani, że nic takiego się nie zdarzy wtedy darujcie sobie rękawiczki i okulary i od razu zabierzcie się do wiercenia.

Jak wiercimy w szkle:
- bez udaru, na niskich obrotach
- w miejscu, w którym szkło nie zostało fabrycznie połączone (jeśli będziecie wiercić w miejscu łączenia jest duże prawdopodobieństwo, że w tracie wiercenia dno odpadnie  - wierzcie mi na słowo, mam to przerobione;))   
- zwilżając (chłodząc) delikatnie końcówkę wiertła wodą - przed i w trakcie wiercenia

Po wywierceniu  w szkle dziur wokół nich zbierze się pył taki jak na zdjęciu, który trzeba delikatnie usunąć (tylko go nie zdmuchujcie bo to sproszkowane szkło!).

  
 Doniczka ze słoika prawie gotowa.


Prawie, bo przecież brakuje w niej kwiatka. Z kwiatkiem to zupełnie inna sprawa:)


Dodatkowo doniczkę można ozdobić - ja zawiązałam sznurek


Można też nakleić ozdobną etykietkę z nazwą kwiatka albo pomalować fragment słoika tablicówką i wówczas zostawiać na nim różne wiadomości na przykład: MIŁEGO DNIA!
Miłego dnia Wam życzę:) zaangażowania, dlatego cieszę się, że tu jesteś:) Wpadaj jak naczęściej:) 

Raczkuję dopiero w mediach społecznościowych i potrzebuję w tym wsparcia. Będzie mi miło jeśli mi go udzielisz. Możesz to zrobić:

- lubiąc mój fanpage na Facebooku
 

- zostawiając swój komentarz na blogu
 

- udostępniając interesujące Cię treści innym
 

- subskrybując mój kanał na YouTube - pisząc do mnie - tak po prostu:)
 


Z góry dziękuję:) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz