wtorek, 30 maja 2017

Zrob to sam czyli wieszak do łazienki, kuchni, pokoju, przedpokoju...

Kupić wieszak łazienkowy - wydawałoby się najprostsza rzecz na świecie, a jednak... Sprawy komplikują się, gdy potrzeba wieszaka w stylu pasującym do wnętrza i o określonych wymiarach. Nie chciałam typowego łazienkowego wieszaka, bo tak już mam - nie lubię oczywistych oczywistości;). Wieszak miał być uniwersalny, taki co to gdy za jakiś czas zmieni mi się koncepcja na wystrój łazienki, z powodzeniem będę mogła zawiesić go w przedpokoju, kuchni, pokoju i wszędzie będzie pasował. Po bezproduktywnym zwiedzeniu wszelkich możliwych sklepów z dodatkami, gdzie dostępne wieszaki były albo za długie albo za krótkie, ze zbyt małą ilością haczyków, ze zbyt dużą ilością dziur do zawieszenia (nie chciałam przesadnie wiercić w kafelkach), w nie takich kolorach, nie takim stylu i tak dalej... w końcu zapadła decyzja - wieszak zrobię sama. I zrobiłam, a zajęło mi to mniej czasu niż wcześniejsze bieganie po sklepach z dodatkami w poszukiwaniu tego idealnego.Zaczęłam od przygotowania bazy czyli:
- kupiłam w szwedzkiej sieciówce trzy czarne haczyki/wieszaki
- przygotowałam deskę o długości 25 cm


W desce wywierciłam otwory (to przez nie przejdą wkręty, które będą mocować wieszak do ściany) i zabrałam się za malowanie deski na czarno.


Kiedy deska została pomalowana przygotowałam haczyki oraz czarne wkręty - cztery krótsze i dwa dłuższe.


Dłuższe wkręty posłużyły do przymocowania haczyków do deski od strony zewnętrznej oraz przymocowania wieszaka do ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebowałam przytwierdzać do deski dodatkowych uchwytów do zawieszenia wieszaka na ścianie.  Wieszak bardzo dobrze przylega do ściany, a sposób jego mocowania jest niejako ukryty - wszystkie wkręty i dłuższe i krótsze wyglądają jednakowo. Krótszych wkrętów użyłam do przymocowania wieszaków/haczyków do deski.


Teraz wystarczyło tylko wywiercić dwie dziury w ścianie i umieścić w niej kołki rozporowe. Nie wykorzystywałam srebrnego wkrętu z kołka rozporowego tylko do umocowanego w ścianie plastiku wkręciłam czarny wkręt. Wieszak trzyma się świetnie i wygląda tak:Mój jest w kolorze czarnym, bo taki mi najbardziej pasuje, ale równie dobrze zarówno deskę jak i haczyki można zrobić w dowolnym ulubionym kolorze. Z czarnymi haczykami dobrze wyglądałaby deska w kolorze białym, szarym lub modnym od kilku sezonów - miętowym. Zmienić można też długość wieszaka i ilość haczyków. Wszystko zależy od Was. Tak więc - do dzieła:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz