piątek, 27 lipca 2018

Girlanda z chorągiewek bez szycia DIY


Jest wiele postów na blogach z instrukcjami na temat tego jak uszyć girlandę z chorągiewek. Ale czy jest gdzieś post o tym, jak uszyć girlandę bez szycia? Nie, nie ma. Bo to mój autorski projekt. Jestem pierwsza i jedyna, która przychodzi do Was z taką instrukcją:) Czytajcie i korzystajcie:)
Od razu uprzedzam: pracy przy tej girlandzie jest sporo. Uzbrójcie się więc w cierpliwość i zarezerwujcie sobie trochę czasu. Dobra wiadomość jest taka, że wykonanie samej girlandy nie jest trudne i zrobi ją każdy, nawet ten kto ma przysłowiowe dwie lewe ręce.

Oto czego potrzebujecie do zrobienia girlandy:
- kawałka materiału (jego wymiary zależą do tego jak długą chcecie mieć girlandę i jak wysokie chorągiewki, ja na swoją girlandę potrzebowałam materiału o wymiarach 15x120 cm)
- nożyczek
- taśmy termicznej do podwijania (dostaniecie ją w pasmanterii lub szwedzkiej sieciówce na dziale z tkaninami)
- szpilek
- taśmy bawełnianej o takiej długości jak długą chcecie mieć girlandę (u mnie było to około 150 cm).
- papierowego szablonu chorągiewkiZabieramy się do pracy:)
Przyszykujcie sobie materiał. Jeśli jest to bawełna, pamiętajcie, by wcześniej ją zdekatyzować, zapobiegnie to skurczeniu się w praniu gotowej już girlandy (nie podaję tu instrukcji jak dekatyzować materiał, bo takich porad jest w Internecie cała masa).

Szablon przyłóżcie do materiału, przypnijcie szpilkami i wytnijcie chorągiewki. Ilość chorągiewek zależy od tego jak długą chcecie mieć girlandę, moja girlanda składa się z dziewięciu chorągiewek.


Teraz zabieramy się do części zasadniczej. Bierzemy taśmę termiczną i podwijamy nią brzegi chorągiewki tak jak to widzicie na zdjęciu (taśmę kładziemy na materiale, brzeg materiału zawijamy i przypinamy szpilkami, całość przyprasowujemy). Pamiętajcie, że te taśmy mają różne szerokości, do chorągiewek najlepiej kupić tę najwęższą lub, jeśli tak jak ja korzystacie z taśmy ze szwedzkiej sieciówki, wystarczy taką szersza taśmę przeciąć na pół.Kiedy podwiniecie już przedstawionym sposobem wszystkie chorągiewki (to zajmie Wam najwięcej czasu), przygotujcie taśmę bawełnianą.


I teraz działamy podobnym sposobem, a mianowicie na taśmie bawełnianej układamy chorągiewki w takiej odległości w jakiej chcecie je mieć. Między każdą chorągiewkę a taśmę bawełnianą wkładamy taśmę termiczną (chorągiewki przypinamy szpilkami, by nie przesuwały nam się podczas prasowania). Tak ułożone chorągiewki (a raczej ich góry brzeg) przyprasowujemy do taśmy bawełnianej. Pamiętajcie, że taśmę termiczną kładziecie TYLKO w przestrzeni między chorągiewką na taśmą bawełnianą, nie na całej długości taśmy bawełnianej. 
I tyle:) Girlanda z chorągiewek skończona, można wieszać na ścianie czy gdzie tam sobie życzcie:)U mnie ta girlanda wisi nad łóżeczkiem córeczki, ale to już wiecie z poprzedniego posta:)


2 komentarze: