piątek, 18 listopada 2016

Pomysł na prezent lub dekorację czyli świąteczne DIY z reniferem

Od kiedy pamiętam przygotowania do świąt zaczynałam na dłuuuugo, dłuuuugo przed świętami. O prezentach pod choinkę myślałam już latem, a za przygotowanie dekoracji świątecznych zabierałam się we wrześniu lub październiku. Tak jest i w tym roku, choć przyznaję, z dekoracjami mam małą obsuwę. Zaczynam dopiero teraz... Pocieszam się jednak, że do świąt został miesiąc z hakiem i przez ten czas zdążę wyprodukować odpowiednią ilość bożonarodzeniowych gadżetów. Dzięki temu, że już zaczynam, do czego i Was namawiam:), w ostatnich dniach przed świętami wyjmę dekoracje bożonarodzeniowe z pudła i... w domu będzie pięknie:) Volià możemy świętować!Jako pierwszą wykonałam świąteczną tablicę, którą można wykorzystać jako:
- tablicę nad biurkiem (tradycyjną "przypominajkę" lub mood board)
- tablicę na kartki świąteczne
- tablicę na przepisy świąteczne
a w wersji bez klamerek będzie to obrazek z reniferem, który na czas świąt możecie zawiesić na ścianie.

Zarówno tablica jak i obrazek mogą stać się też prezentem mikołajkowym lub bożonarodzeniowym dla Waszych bliskich. A taki prezent od serca, w dodatku własnoręcznie wykonany, ucieszy chyba każdego.

Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wykonać taki gadżet - nie zastanawiajcie się tylko zaopatrzcie w:
- ramkę
- klamerki
- sznurek
- kawałki materiałów do wykonania tła i renifera. Ja użyłam materiałów, które miałam w domu (zawsze mam w domu sporo materiałów), ale z powodzeniem można tu wykorzystać kolorowy filc lub sztywny papier
- klej (ja używałam Magica i kleju na gorąco do przyklejenia klamerek)
- nożyczki 
- szablon renifera ( swój rysowałam na oko, ale tego typu szablonów do ściągnięcia jest mnóstwo w internecie)   
- złoty papier/karton
- ozdobny dziurkacz (u mnie z motywem gwiazdki)
dodatkowo użyłam jeszcze korkowej okleiny do ozdobienia klamerek, ale oczywiście możecie zostawić je surowe albo okleić na przykład tasiemką ze świątecznym nadrukiem  


Macie? To zaczynamy...:)

Najpierw materiał, który ma nam posłużyć za tło przycinamy do rozmiarów ramki i wkładamy w ramkę, następnie wycinamy renifera (szablon przykładamy do materiału, odrysowujemy, wycinamy).

  
Z pozostałych materiałów wycinamy oczy, uszy i nos renifera. Wszystko to przyklejamy do głowy renifera.


Teraz renifera przyklejamy do tła.


Teraz czas na ozdoby - ze złotego kartonu wycinamy gwiazdki i przyklejamy do tła. 


Jeśli postanowiliście zrobić obrazek, a nie tablicę, to pracę macie w zasadzie skończoną. Wystarczy do ramki przykleić ozdobną tasiemkę.


Jeśli natomiast robicie tablicę i macie ochotę ozdobić klamerki (ja na dwie nakleiłam korek) - teraz jest na to czas, jeśli nie przechodzicie do kolejnego etapu.


Teraz używając kleju do klejenia na gorąco mocujemy klamerki.Teraz pozostaje tylko zaczepić o klamerki sznurek. Pamiętajcie, by końcówki sznurka związać w supełki.


Tablica gotowa, no prawie... bo przecież co to za "przypominajka" bez przypominajek?:) A tych, którzy wolą wersję filmową zapraszam na YouTube:)

 

A Wy macie jakieś swoje patenty na świąteczne dekoracje? Jeśli tak - podzielcie się, będzie mi miło :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz